Kontakta oss/Bli medlem >>




För barnen

 

Totalsegrare 83 Kappas
Snabbaste rote 11 Bullerskärs Malin
Snabbaste damrote 3 Vilja av Singö
Snabbaste veteranrote 41 Kelso
Räddningsplankan 19 Havtorn
Tidsenligaste utrustade rote 59 Anna Buhre af Johannelund
Tidsenligaste klädsel (damer) 12 Kristina
Tidsenligaste klädsel (herrar) 83 Kappas
Tidsenligaste klädsel (mix) 4 Amalia
Kulturhistoriskt bästa båt 59 Anna Buhre af Johannelund
Bästa nybygge/renoverade båt 26 Swanhild
Yngsta rote 33 Maria af Gräsö
Postlandskampen (Postens vandringspris) 18 Margaretha af Qvarken

 

Hela resultatlistan för Postrodden 2004

Plac. Båtnr. Båtnamn Klass Tid Tid
plac.
Kläd
poäng
Båt
poäng
Total
poäng
1 83 Kappas Herr 05:00:06 12 44 75 151
2 71 Sjuström III af Slite Herr 04:53:53 8 42 72 150
3 59 Anna Buhre af Johannelund Herr 05:19:42 22 44 76 142
4 18 Margaretha af Qvarken Herr 05:02:30 14 43 68 141
5 15 Pjukarn af Gräsö Herr 04:24:45 3 36 59 137
6 11 Bullerskärs Malin Herr 04:14:55 1 35 51 134
7 33 Maria af Gräsö Herr 04:51:17 7 38 58 133
8 29 Viola af Söderöra Herr 04:56:16 9 38 59 132
9 40 Olga af Käringsund Herr 04:57:51 11 42 55 130
10 48 Ålands Haf Herr 04:24:25 2 37 46 128
11 69 Trollstäven af Svartö Herr 05:05:04 16 35 62 125
11 10 Francilia Herr 05:14:41 21 40 62 125
13 41 Kelso Herr 04:33:33 4 36 46 122
13 37 Mina af Furn Herr 04:47:03 5 37 46 122
15 6 Mor Svea Dam 05:06:32 17 39 55 121
15 39 Singö Herr 05:29:39 31 35 73 121
17 12 Kristina Dam 05:34:43 36 46 66 120
18 4 Amalia Mix 05:04:08 15 39 51 119
19 20 Julanda af Käringsund Herr 05:27:27 30 37 66 119
19 75 Inger af Massum Herr 05:32:15 34 37 70 119
21 50 Gustafwa Herr 05:21:24 25 38 59 116
21 22 Elise Herr 05:32:45 35 41 66 116
23 14 Facilis Herr 05:26:41 29 40 59 114
23 1 Grisslehamn Herr 05:50:58 39 35 74 114
25 2 Nischens Maria Herr 04:49:41 6 33 42 113
25 16 Elsa Mix 05:23:09 27 36 60 113
27 67 Dana-Guten Herr 05:07:25 18 36 46 108
27 43 Skälholms-Maja Mix 05:13:01 20 35 49 108
27 8 Lapparvid Herr 05:21:45 26 33 57 108
27 25 Ingeborg Mix 06:05:31 41 36 69 108
31 87 R. Lodbrok Herr 05:24:59 28 32 58 106
32 13 Brudhällan af Örskär Herr 04:57:01 10 32 39 105
32 3 Vilja av Singö Dam 05:01:11 13 35 39 105
32 77 Emvika Herr 05:39:29 37 34 64 105
35 91 Hanna af Telje Herr 05:20:49 24 35 49 104
36 97 Einar Jansson Herr 05:31:24 33 32 59 102
37 38 Klara-Sofia Herr 05:30:13 32 33 54 99
38 28 Staggskär Herr 06:06:48 42 34 60 96
39 57 Havsfrun af Singö Mix 05:20:14 23 33 39 93
40 26 Swanhild Herr 05:56:43 40 33 55 92
41 47 Garvarn af Kappelshamn Herr 05:43:31 38 34 48 88
42 19 Havtorn Herr 06:23:21 43 32 54 87
43 34 Signil Herr 05:08:23 19 0 41 66
<< Tillbaka
Årets pristagare 2004
 
 Copyright 2020 Roslagens Sjöfartsminnesförening    Logga in