Kontakta oss/Bli medlem >>




För barnen

 

 

Totalsegrare 9 Piggvaren
Snabbaste rote 5 Vinterhamn
Snabbaste damrote 13 Brudhällan av Vinterhamn
Räddningsplankan 43 Skälholms-Maja
Tidsenligaste utrustade rote 89 Hulda
Bästa nybygge/renoverade båt                

 

 

 

Hela resultatlistan för Postrodden 1987

 

Plac. Båtnr.

Båtnamn

Klass

Tid

Tid
plac.
Kläd
poäng
Båt
poäng
Total
poäng
1 9

Piggvaren

Herr 05:42:17 7 48  70  160
2 83

Kappas 

Herr 05:53:32 10 48  69  156
3 89

Hulda

Herr 06:00:59 14 48  71  154
4 77

Emvika 

Herr 06:03:15 15 48  66  148
5 45

Österkil'n

Herr 06:25:55 21 48  67  143
6 93

Berf och Paket 

Herr 05:54:02 11 45  53  136
7 30

Vasaloppet 

Herr 06:59:40 29 48  64  132
8 34

Signil

Herr 05:15:16 2 48  33  131
9 5

Vinterhamn 

Herr 05:03:00 1 45  30  128
10 23

Lasse-Maja af Möja 

Herr 05:22:32 5 48  34  126
11 15

Grisslehamn

Herr 08:03:26 39 47  68  125
12 48

Ålands Haf II

Herr 05:20:10 4 48  31  124
12 37

Mina af Furn 

Herr 05:38:52 6 46  35  124
12 41

Katti af Gräsö 

Herr 05:45:23 8 48  35  124
12 73

Elin af Ellan

Dam 08:02:00 38 41  72  124
16 31

Lena av Björkö 

Herr 06:56:06 28 48  52  121
17 10

Lejongropen 

Herr 05:48:37 9 47  33  120
17 1

Nauclera 

Herr 08:10:40 41 48  64  120
19 18

Margaretha af Qvarken

Herr 06:08:48 16 44  39  119
19 6

Facilis

Dam 07:05:03 33 44  39  119
21 97

Einar Jansson 

Herr 06:20:52 20 45,5  44  118,5
22 75

Inger af Massum

Dam 08:12:43 42 48  60  115
23 95

Junkarn af Understen 

Herr 05:18:10 3 42  25  114
23 33

Maria af Gräsö 

Herr 06:26:05 22 46 41  114
25 61

Hornet af Tälje 

Herr 06:09:04 17 46  35  113
25 3

Anna-Katarina av Singö

Dam 07:04:15 32 41  55  113
27 39

Wentha af Ekerö 

Herr 06:44:56 25 48  40  112
27 19

Havtorn 

Herr 07:46:28 37 47  53  112
29 16

Alpiggen af Eckerö

Herr 05:59:30 12 47  26  110
29 63

Postbåden

Herr 06:51:57 26 48  39  110
31 55

Gunnilsöra

Herr 06:40:40 24 46,5 36  107,5
32 21

Xylografen 

Herr 06:17:25 19 32  30  107
33 27

Tvåan af Gräsö 

Herr 06:11:28 18 40  34  105
33 40

Napoleon

Herr 06:52:12 27 39  44  105
35 91

Hanna af Telje

Herr 06:00:58 13 48  20  104
35 28

Gustafva 

Herr 07:02:51 31 48  38  104
37 14

Amalia 

Herr 06:27:07 23 41  36  103
38 79

Frida  

Herr 07:40:22 34 40  47  102
39 12

Kristina

Herr 08:26:44 43 46  41  93
40 2

Vendela 

Herr 07:40:23 35 47  31  92
41 13

Brudhällan av Vinterhamn 

Dam 07:02:07 30 41  31  91
42 43

Skälholms-Maja 

Dam 08:45:58 44 46  39 90
43 59

Gittan av Norrsund 

Herr 07:45:15 36 41  31  85
44 32

Gavelbåt från Föglö 

Herr 08:05:05 40 49  58
- 22

Elise

Dam Överskred maxtiden        
- 17

Laura af Gräsö 

Dam Överskred maxtiden        
- 24

Helga af Algrund

Herr Överskred maxtiden        
- 4

Olga 

Dam Överskred maxtiden        
<< Tillbaka
Årets pristagare 1987
 
 Copyright 2020 Roslagens Sjöfartsminnesförening    Logga in