Kontakta oss/Bli medlem >>




För barnen

 

Snabbaste rote 37 Mina af Furn
Snabbaste damrote 3 Anna-Katarina af Singö
Räddningsplankan 44 Gudungen
Tidsenligaste utrustade rote 3 Anna-Katarina af Singö

 

Hela resultatlistan för Postrodden 1982

Plac. Båtnr.

Båtnamn

Klass

Tid

1 37

Mina af Furn

Herr 04:04:00
2 34

Signil 

Herr 04:07:00
3 5

Vinterhamn

Herr 04:09:00
4 23

Alma af Möja 

Herr 04:14:00
5 27

Tvåan af Gräsö 

Herr 04:18:00
6 53

Greta af Ljusterö

Herr 04:19:00
7 43

Skälhoms-Maja 

Herr 04:20:00
8 61

Katti af Gräsö 

Herr 04:22:00
9 33

Maria af Gräsö 

Herr 04:26:00
10 9

Piggvaren

Herr 04:26:00
11 10

Lejongropen 

Herr 04:27:00
12 59

Marie 

Herr 04:29:00
13 17

Svickan 

Herr 04:30:00
14 83

Selma 

Herr 04:35:00
15 73

Elin

Herr 04:37:00
16 3

Anna-Katarina af Singö

Dam 04:38:00
17 67

Korgil 

Dam 04:41:00
18 57

Anna 

Herr 04:44:00
19 12

Kristina 

Herr 04:44:00
20 19

Havtorn 

Herr 04:45:00
21 47

Garvarn af Kappelshamn

Herr 04:45:00
22 63

Postbåden

Herr 04:46:00
23 22

Elise 

Herr 04:48:00
24 28

Gustafva 

Herr 04:49:00
25 8

Skötbåt av gaveltyp (senare döpt till Arvid / Lapp-Arvid)

Herr 04:49:00
26 48

Ålands Haf

Herr 04:50:00
27 81

Ida 

Herr 04:50:00
28 87

Argo af Wermdön 

Herr 04:51:00
29 16

Meggy

Herr 04:52:00
30 29

Tranvik I

Herr 04:55:00
31 46

Aron 

Herr 04:56:00
32 15

Securitas af Forsmark 

Herr 04:56:00
33 45

Kelso 

Dam 04:57:00
34 1

Nauclera 

Herr 04:59:00
35 31

Lena av Björkö 

Herr 05:01:00
36 21

Xylografen

Dam 05:04:00
37 65

Flottans slup 1 

Herr 05:07:00
38 11

Mosse  

Herr 05:08:00
39 41

Marsvinet

Herr 05:10:00
40 13

Ella-Britt af Fjäll 

Herr 05:10:00
41 26

Alma

Herr 05:13:00
42 4

Helmi af Tottesund

Herr 05:18:00
43 56

Ullbårr 

Herr 05:19:00
44 89

 

Dam 05:20:00
45 55

Vilja

Dam 05:25:00
46 30

Trotjänaren 

Herr 05:26:00
47 18

Ulrika af Qvarken 

Herr 05:27:00
48 2

Jullen 

Herr 05:28:00
49 51

Singö 

Dam 05:28:00
50 69

Marinens slup 2 

Herr 05:29:00
51 38

Skötbåt från Jurmo

Herr 05:30:00
52 75

Hjulia

Dam 05:32:00
53 7

Flundran

Herr 05:32:00
54 77

Köpman Holm

Herr 05:42:00
55 25

Österskär

Herr 05:42:00
56 20

Bleikon

Herr 05:49:00
57 49

Bakfram af Gräsö

Dam 05:51:00
58 44

Gudungen

Herr 06:06:00
<< Tillbaka
Årets pristagare 1982
 
 Copyright 2020 Roslagens Sjöfartsminnesförening    Logga in